Eğitim sektörüne 2013 yılında adım atan Şafak Grubu her geçen gün eğitim ve öğretime katkısını arttırarak devam ettiriyor.Beş ayrı kampüsü bulunan Şafak Okulları Kurumu Bağcılar kampüsünde 2017-2018 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.

Bağcılar kampüsümüzün bulunduğu fiziki ortam bakımından 1800 kapasiteli olup bilişim derslerini bilgisayar laboratuvarlarından, seminer ve sosyal etkinliklerini 100 kişilik konferans salonundan,beden eğitimi derslerini ve tüm spor aktivitelerini uygulamalı olarak uygulamalı olarak yapabilecekleri spor salonundan yararlanarak gerçekleştirmektedir.

Şafak okulları tüm kampüslerimizde olduğu gibi Bağcılar kampüsümüzde de ileri teknoloji ile donatılmış,modern eğitim anlayışına sahip alanında uzmanlaşmış öğretmenlerimizle çağın ve toplumun ihtiyaçları doğrultusunda kendine güvenen ,bilgiyi kullanma becerisine sahip,erdemli,ahlaki değerlere önem veren,mesleki yeterliliğe ulaşmış,ülkemizi geleceğe taşıyacak bireyler yetiştirmek amacındayız.

Okulumuzda bulunan elektrik elektronik atölyelerimizde,makine teknik laboratuvarımızda ve gıda laboratuvarımızda ileri teknoloji kullanarak eğitimimizi sizlere sunuyoruz.

sınıflarımız 24 kişilik olup eğitim kadromuz yenilikçi,idealist ve branşında uzmanlaşmış öğretmenlerden oluşmaktadır.Bunların yanı sıra okul yemekhanemizde de lezzetli yemeklerle öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesine de özen gösteriyoruz.

Ayrıca okulumuz devlet destekli bir proje okulu olduğu için eğitimde herhangi bir ücret talep etmemektedir.Okulumuza kayıtlı olan her öğrenci devletin vermiş olduğu teşvikten 4 yıl boyunca faydalanarak eğitim hayatına devam etmektedir.

SEN DE GELECEĞİN OLSUN İSTİYORSAN, MESLEĞİN OLSUN.