ÖZEL MESLEK LİSELERİNDE OKUYAN ÖĞRENCİLERE
DEVLET %100 EĞİTİM DESTEĞİ VERİYOR
ÜCRETSİZ ÖZEL OKUL

Milli Eğitim Bakanlığı sanayi sektöründe ihtiyaç duyulan, eğitilmiş iş gücünün yetiştirilmesi amacıyla özel mesleki ve teknik liselere teşvik vermeye başladı. Bu uygulamayla bütün özel mesleki ve teknik liselerde okuyan öğrencilerin eğitim giderleri devlet tarafından karşılanıyor.

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞTE EK PUAN AVANTAJI
Bilim ve Teknoloji Lisesi mezunları üniversite yerleştirmelerinde kendi alanlarında 20 ile 30 puan arası, ek puan alırlar. Böylece lisede aldığı eğitimi üniversitede devam ettirme fırsatı bulunan öğrencilerimiz kariyerlerini ileriye taşıma bakımından büyük bir imkana da sahip olurlar.

BÖLÜMLERİMİZ

Makine Teknolojileri Bölümü

Her türlü mekanik sistemlerin ve enerji dönüşüm sistemlerinin planlanması, tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, işletilmesi ve bakımı bu mühendisliğin konuları arasındadır. Bu bağlamda Makine Bölümü alternatifi olmayan ve pek çok çalışma alanında ihtiyaç duyulan bir dalıdır.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Alanı altında yer alan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Gıda Teknolojisi Alanı

Tarım ve hayvancılığa dayalı ham maddeleri modern teknolojileri uygulayarak işleyen ve güvenli gıda üretimini sağlamak için duyusal, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik yönden gıda kontrol hizmetlerini gerçekleştirerek tüketime uygun gıda maddeleri üreten ve insan beslenmesine sunan bir teknoloji dalıdır