Güvenilir, sağlıklı ve sevgi dolu bir eğitim ortamı sayesinde öğrencilerimiz istekli ve öğrenmeye hazır hale geliyor. Öğrencilerimizin aktif katılımlarıyla işlenen derslerimiz sayesinde bilgiler unutulmuyor ve kalıcı bir öğrenme gerçekleşiyor.

Teknolojiyi doğru ve bilgiye ulaşmak için kullanan çocuklar yetiştiriyoruz.

Teknolojik alt yapımızı öğrencilerimizin bilgiye daha hızlı ulaşabilecekleri ve elde ettikleri bilgileri yapılandırmasına, yorumlamasına ve ihtiyaç duyduğu anda kullanabilmesine olanak sağlayacak şekilde oluşturduk.

SAYISAL BECERİLERİ SAĞLAM ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ

Bir çocuğun gelecek yıllardaki eğitim hayatının temelini ilkokulda aldığı eğitim belirliyor. Üniversitelerdeki Tıp Bölümleri, Mühendislik Bölümlerinin tamamı, Mimarlık Bölümleri, Endüstriyel Teknoloji Bölümleri, Bilişim Bölümleri gibi daha birçok bölüme sayısal kökenli öğrenciler yerleşiyor. Bu sebeple ilkokulumuzda matematik ve fen derslerini bir adım ön plana çıkarıp çocuklarımıza sağlam bir sayısal alt yapı kazandırıyoruz.

TÜRKÇE BİR DERSTEN DAHA FAZLASI

Şafak Okullarında anadilini güzel konuşan, güzel yazan, kendini en güzel şekilde ifade edebilen çocuklar yetiştiriyoruz. Biliyoruz ki Türkçe bilgisini iyi alan, kelime hâzinesi artan öğrencilerimizin yorumlama, muhakeme yapma yetenekleri geliştiği gibi diğer derslerdeki başarıları da yükseliyor.

Hayatlarının birçok döneminde çeşitli sınavlara tabi tutulacak öğrencilerimizin çoktan seçmeli ve yoruma dayalı sorulardaki başarısı önemli oranda artıyor.

ŞAFAKTA 2 DİL 2 İNSAN

Yabancı dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa başarı oranı o kadar yükseliyor. Bir dil bir insan iki dil iki insan diyerek anasınıfından itibaren İngilizcenin yanı sıra 2. yabancı dil eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimiz sınıf seviyelerine göre özel olarak hazırlanmış oyunlar, şarkılar, hikayeler ve aktivitelerle anadillerini öğrenir gibi farkında olmadan yabancı dil öğreniyorlar.

ŞAFAKTA SOSYAL YAŞAM EĞİTİMİN BİR PARÇASI

Öğrenme faaliyetlerini günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmek, severek ve isteyerek bu faaliyetlerin içinde yer almalarını sağlamak için öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına uygun sosyal aktivitelere katılımlarını sağlıyoruz. Kişisel yeteneklerini ön plana çıkarmanın yanı sıra birlikte hareket edebilme ve ortak karar verebilme özelliklerini de geliştirmelerini sağlıyoruz.

ŞAFAKTA SPOR VE SANAT

Buz pateni pistimizden, voleybol, basketbol sahalarımıza kadar her şey öğrencilerimizin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak için özenle tasarlandı.

Görsel sanatlar, resim, müzik, yaratıcı drama ve tiyatro çalışmalarımızla öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.