HEM HAYATA HEM MERKEZİ SINAVLARA HAZIRLIK İÇİN ŞAFAK ORTAOKULU YETER

Şafakta çağdaş ve bilimsel yöntemlerle öğrencilerimizi bir taraftan sosyal bireyler olarak hayata kazandırırken diğer taraftan merkezi sınavlara en iyi şekilde hazırlayarak hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz.

ŞAFAKTA LİSEYE HAZIRLIK 5. SINIFTA BAŞLIYOR

Öğrencilerimizin sınavlardaki başarısı aldıkları eğitimin kalitesini belirleyeceği gibi dünyadaki ve ülkemizdeki akranlarıyla yarışabilecek seviyeye gelmelerini sağlayacaktır.

Liseye hazırlık çalışmalarımıza 5.sınıftan itibaren başlıyoruz. 6. ve 7. sınıfta kademeli olarak artırdığımız hazırlık çalışmalarımızı 8.sınıfta özel bir programla en üst seviyeye ulaştırıyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz etüt merkezleri gibi başka hiç bir yardımcı kuruluşa ihtiyaç duymadan hayallerindeki liseyi kazanma başarısını gösterebiliyor.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE GERİ BİLDİRİM

Şafakta çok etkin bir şekilde çalışan ölçme değerlendirme birimimiz öğrencilerimizin elde ettikleri kazanımları değerlendirir, sonuçları rehber öğretmenler ve branş öğretmenleriyle paylaşarak öğrencilerin geliştirilmesi gereken yönlerine en hızlı ve doğru şekilde müdahale edilmesini ve eksiklerinin giderilmesini sağlar.

TEKNO ŞAFAK

Modern eğitim teknolojilerimiz ve altyapımızla öğrencilerimizin derslere olan ilgilerini maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Zamanı daha verimli kullanarak tüm öğrencilerimizin derslere etkin bir şekilde katılımını sağlıyoruz.

ÇOKTAN SEÇMELİ VE AÇIK UÇLU SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ

Öğrencilerimizin hayatları boyunca lise, üniversite, yüksek lisans, kpss, dil sınavları gibi çok sayıda sınavla karşılaşacaklarını biliyoruz. Bu sınavlarda başarılı olabilmeleri için okuma, anlama, neden sonuç ilişkisi kurabilme ve yorumlama yeteneklerini geliştirecek programlar uyguluyor, çoktan seçmeli ve açık uçlu sınav sorularını çözmeye dayalı özel teknikler öğretiyoruz.

ŞAFAKTA DEĞERLER EĞİTİMİ

Şafak Okulları olarak değerlerimizi ön planda tutup öğrencilerimize büyüklerine saygı küçüklerine sevgi kavramını aşılamaktayız.

Öğrencilerimizi dürüst, insani ilişkilerine özen gösteren, dini, milli ve manevi değerleri benimseyen, dayanışma ruhu ile hareket eden bireyler olmalarını hedefliyoruz.

ŞAFAKTA REHBERLİK

Rehberlik servisimiz Çoklu Zeka Envanteri, Akademik Benlik Ölçeği, Mesleki Eğilim Envanteri, Öğrenme Stilleri Envanteri gibi çalışmalarla öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını tespit ediyor ve gelişimlerine katkı sağlayacak özel programlar hazırlıyor.

Öğrencilerimizin psikolojik ve duygusal gelişimleri yakından takip edilerek ihtiyaç duydukları her türlü destek rehberlik servisimiz tarafından karşılanıyor. Başarıya ulaşabilmek için okul-çocuk-aile iletişiminin çok iyi bir şekilde kurgulanması ve yönetilmesi gerektiğini biliyor ve yaptığımız tüm çalışmalarımız hakkında ailelerimizi düzenli olarak bilgilendiriyoruz.

Yıl boyunca anne-babalara yönelik seminerle, rehberlik faaliyetleri ve eğitimlerle de bu süreci destekliyoruz.

ŞAFAKTA KÜLTÜR-SANAT-SPOR

Büyükşehirde yaşamanın en dezavantajlı yanlarından biri çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini ön plana çıkarabilecekleri, enerjilerini doğru alana yönlendirebilecekleri sosyal alanların olmamasıdır.

Her sınıf seviyesinde öğrencimize hitap edecek şekilde tasarlanmış kültür, sanat ve spor alanlarımız öğrencilerimizin potansiyellerini açığa çıkarmalarına imkan sağlıyor. Profesyonel öğretmenler eşliğinde gerçekleşen faaliyetler öğrencilerimizin akademik başarılarını da artırıyor.

ŞAFAKTA YABANCI DİL

Anasınıfımızdan itibaren verilen yabancı dil eğitimimiz ortaokulda yeni bir boyut kazanıyor. Bir taraftan öğrencilerimizin anlama konuşma yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan merkezi sınavlardaki yabancı dil sorularını rahatlıkla çözebilecekleri bir alt yapı oluşturuyoruz.

ŞAFAKTA SAĞLIKLI BESLEN, SAĞLIKLI YAŞA

Sağlıklı beslenme sağlıklı çocukluk demektir. Okulumuzda beslenme uzmanları tarafından özel olarak hazırlanmış menüler sayesinde çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimleri için ihtiyaç duydukları her türlü besini doğru oranda almaları sağlanır.

Bu sayede tüm gününü okulda geçiren öğrencilerimiz ihtiyaç duydukları enerjiyi doğru besinlerden alarak derslerine çok daha iyi konsantre olabilmekte ve başarılarını arttırabilmektedir.

Gençlik Kulüplerimiz

 • Buz Pateni
 • Elektrik Elektronik
 • Keşif
 • Yazarlık ve Sunuculuk
 • Sanat
 • Akıl Zeka Oyunları
 • Edebiyat
 • Üç Boyutlu Hayaller ve Tasarım
 • Trekking – İzole
 • Pratik İngilizce
 • Fotoğrafçılık ve Gezi
 • Ebru
 • Futbol Akademi
 • Voleybol Akademi
 • Basketbol Akademi