EĞİTİMDE ŞAFAK VAKTİ

Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ülkemizde hızla büyüyen sağlık sektörünün ihtiyaç duyduğu bilgili, hoşgörülü, teknolojiyi kullanabilen ve sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip eden nitelikli sağlık personelleri yetiştirme amacıyla 2013 yılında Şafak Hastaneleri Grubu bünyesinde kurulmuştur.

İlk günden itibaren Milli ve manevi değerlerimizi bilen,sağlığın evrensel kurallarını benimseyen gençler yetiştirerek topluma kazandırmak için çıktığımız yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.
Gelecek vizyonumuz doğrultusunda çocuğunuzun eğitim planlamasını birlikte yapmak üzere siz değerli velilerimizi okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

SAĞLIK SEKTÖRÜ HIZLA BÜYÜYOR

NİTELİKLİ SAĞLIK PERSONELLERİ ŞAFAKTA YETİŞİYOR

Ülkemizde son yıllarda gerek devlet gerekse özel sektör tarafından sağlık sektörüne çok ciddi ve büyük yatırımlar yapılmaktadır.
Sağlık sektörünün hızla büyümesiyle beraber bu alanda çalışacak nitelikli sağlık personeline duyulan ihtiyaç da her geçen gün artmaktadır.
Okulumuz bir taraftan sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirirken diğer taraftan vermiş olduğu üst düzey sağlık eğitimiyle öğrencilerimizin sektörde başarılı bir şekilde kendilerine yer edinmelerini sağlamaktadır.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE OKUYAN ÖĞRENCİLER HAYATA BİR ADIM ÖNDE BAŞLIYOR

Teog sınavının ardından lise tercihi yapacak öğrencileri ve aileleri zorlu bir karar verme süreci bekliyor.Bu süreçte Sağlık Meslek Lisesinde okuyan öğrencilerin lise sonrası iş bulma oranlarının diğer meslek liselerine oranla oldukça yüksek olması ve mezuniyet sonrası öğrencilere sunduğu imkanlar çok sayıda öğrencinin Sağlık Meslek Lisemizi tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE İŞ BULMAK DAHA DA KOLAYLAŞIYOR

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA ŞEHİR HASTANELERİ YÜKSELİYOR

Yakın bir gelecekte tamamlanması planlanan Şehir Hastaneleri projesiyle ülkemiz sağlık hizmetleri alanında büyük bir adım daha atmış olacak.
Bu sayede Sağlık Meslek Lisemizden mezun olan öğrencilerimiz çok daha iyi koşullarda çalışma imkanı bulacaktır.

UYGULAMALI EĞİTİMLERİMİZ SAYESİNDE ÖĞRENCİLERİMİZİN YAPARAK VE YAŞAYARAK ÖĞRENMELERİNİ SAĞLIYORUZ

Öğrencilerimiz okulumuzda bulunan uygulama sınıflarımızda mesleğin gerektirdiği bütün kazanımları eğitim maketlerimiz üzerinde uygulayarak öğreniyor.Bu sayede hem kendilerine olan güvenleri ve mesleğe ilgileri artıyor hem de gerçek hastalar üzerinde yapacakları uygulamalara hazır hale geliyorlar.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE STAJ EĞİTİMİ

Teorik bilgilerini okulumuzda alan öğrencilerimiz 11.sınıftan itibaren haftanın belirli günlerinde başta Şafak Hastaneleri olmak üzere anlaşmalı olduğumuz tam teşekküllü devlet hastaneleri ve özel hastanelerde staj görmeye başlıyorlar. Stajları süresince hastanelerimizde görev yapan doktor ve sorumlu hemşirelerin gözetiminde öğrendikleri bilgileri uygulama imkanı bulan öğrencilerimiz 4 yıllık eğitimlerinin ardından okulumuzdan sağlık sektöründe rahatlıkla kendilerine yer bulabilecek şekilde mezun oluyorlar.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE AKADEMİK EĞİTİM

HEDEF 4 YILLIK ÜNİVERSİTE

Okulumuzda Sağlık Meslek Derslerinin yanı sıra Matematik,Fizik,Kimya,Biyoloji,Tarih,Coğrafya ve Edebiyat dersleri de ileri seviyede öğretilmekte ve 4 yıllık üniversiteler için hazırlık çalışmaları yapılmaktadır.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Ülkemizde sağlık sektörünün hızla büyümesiyle birlikte sağlık turizminde de ciddi bir artış söz konusu.9.Sınıftan itibaren Mesleki İngilizce derslerimizle öğrencilerimizin yabancı hastalarla rahatlıkla iletişim kurabilecekleri seviyeye gelmelerini sağlıyoruz.Bu sayede okulumuzdan mezun olan öğrenciler hastanelerin personel alımlarında öncelikli bir yere sahip oluyor ve daha kolay iş bulabiliyorlar.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE REHBERLİK HİZMETLERİ

Sınavlara hazırlık yapan öğrencilerin en büyük sorunu öğrenmeye hazırlık sürecini bilememektir.
Bu sebeple okulumuz rehberlik servisinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında öğrencilerin bireysel öğrenme farklılıkları tespit edilip sınıf öğretmenleri ve ders öğretmenleriyle hazırlanan özel programlar sayesinde öğrencilerimizin etkin bir şekilde öğrenme faaliyetlerini gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Okulumuzda öğrenim gören tüm öğrencilerimizin sevgi,saygı,hoşgörü, dayanışma ve birlikte hareket edebilme duygularını geliştirmek adına yıl boyunca farklı sosyal projelerde yer almalarını sağlıyoruz.

ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNDE KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Sorumlu öğretmenler eşliğinde her yıl edebiyat, sanat, kültür ve spor alanlarında etkinlikler düzenleyerek öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine ve öz güven duygularının pekişmesine katkı sağlıyoruz.

SINAVSIZ 2 YILLIK ÜNİVERSİTE’DE OKUMA İMKANI

Sağlık Meslek Lisemizde okuyan öğrencilerimizin lise sonrası 2 yıllık üniversitelere sınavsız direkt geçiş hakları bulunmakta. Bu sayede lisede aldığı sağlık eğitimini üniversitede devam ettirme fırsatı bulunan öğrencilerimiz kariyerlerini ileriye taşıma bakımından büyük bir imkana da sahip olmaktalar.

NEDEN ÖZEL ŞAFAK ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİNİ TERCİH ETMELİSİNİZ

Sağlık alanında eğitim veren en iyi ve en geniş olanaklara sahip Sağlık Meslek Lisesiyiz.

Okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimizin eğitim altyapılarını inceleyerek özel programlar uyguluyoruz.

Kaliteli öğretmen kadrosu ve modern sağlık eğitimi altyapısıyla öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları her türlü bilgi ve beceriyi en üst düzeyde öğrenmelerini sağlıyoruz.

Türkiye’nin en büyük hastanelerinde yıllarca başhemşirelik ve sorumlu hemşirelik yapmış öğretmenlerimizle sağlık eğitiminde fark yaratıyoruz.

9.Sınıftan itibaren öğrencilerimize üniversiteye hazırlık programı uyguluyoruz.

Şafak Hastanelerinin tüm alt yapı ve uygulamalı eğitim olanaklarını öğrencilerimiz için kullanıyoruz.

Sosyal,kültürel ve sportif faaliyetlerle öğrencilerimizin gelişimlerini destekliyoruz.