ANA OKULU

Çocukların, zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişiminin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır.

Çocuğun öğrenme faaliyetlerinin en yoğun olduğu dönemdir. Grup faaliyetlerine katılma, sağlıklı ilişkiler kurma, sosyalleşme gibi olgular bu dönemde gelişir.

Dilini doğru, yanlışsız ve güzel kullanma özelliğini bu dönemde öğrenir.Nesneleri, eşya ve varlıkları, temel birtakım becerileri bu dönemde öğrenmeye başlar.

OYNAYARAK, EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ

Oyun oynamak çocukların hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Çocuklarımıza gelecekteki eğitimlerine katkı sağlayacak oyunlar oynayabilecekleri ortamlar sunuyoruz. Bu sayede bilgi edinmeyi oyunlarının bir parçası olarak gören çocuklar yeni oyunlar oynamayı ve yeni bilgiler edinmeyi alışkanlık haline getiriyorlar.

DRAMA FAALİYETLERİ HAYAL GÜCÜNÜ VE KEŞFETME DUYGULARINI GELİŞTİRİYOR

Çocuklarımız için özel olarak dizayn ettiğimiz yaratıcı drama ve hayal odasında çocuklarınızın kendi düşüncelerini ifade etme, yeni fikirler üretme ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ KABUS OLMAKTAN ÇIKIYOR

Okul öncesi eğitimimizin en önemli parçalarından biri de sayısal ve analitik düşünmeye yönelik yaptığımız çalışmalar ve çocuklarımızın yaşlarına uygun eğlenceli deneylerle onlara matematiği ve bilimi sevdirmek, onları araştırmaya ve keşfetmeye yöneltmek.
Sayısal düşüncenin temelini alan öğrencilerimiz için eğitim hayatları boyunca matematik ve fen dersleri kabus olmaktan çıkıyor.

OKUMAK YAŞAMAKTIR

Okudukları her satır, yeni duydukları her kelime, çocuklarımızın soru sorma,araştırma ve öğrenme duygularını geliştirir. Çocuklarımızın yaşlarını da dikkate alarak özel olarak seçtiğimiz kitaplarla okuma saatlerimiz ve etkinliklerimizle çocuklarımız düzenli okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlıyoruz.

ZEKA OYUNLARI

Çocuklarımız için özel olarak hazırlanmış sınıflarda birlikte oynayabilecekleri zeka oyunlarıyla zihinsel açıdan kendilerini geliştirmelerini.farklı bakış açıları kazanmalarını ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

HOBİ BAHÇEMİZLE DOĞAYLA İÇ İÇEYİZ

Öğrencilerimizin kendilerine özel çiçekler, meyveler yetiştirebilecekleri hobi bahçeleri sayesinde doğayla iç içe,bilinçli ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlıyoruz.

SPOR VE SANAT

Yüzme havuzumuzdan,buz pateni pistimize,modern müzik ve resim sınıflarımıza kadar her şey en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sportif ve sanatsal yeteneklerini ön plana çıkarabilecekleri ve geliştirebilecekleri şekilde tasarlandı.

PAYLAŞMA ZAMANI

Çocuklarımız her dönem birer defa olmak üzere öğrendikleri bilgileri, öğretmenleri eşliğinde ailelerine sunuyor. Bu sayede her anne baba çocuğunun gelişimini yakından görme ve bu mutluluğu birlikte paylaşma fırsatı buluyor.

ŞAFAKTA YABANCI DİL EĞİTİMİ

Yabancı dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa başarı oranı o kadar yüksek oluyor. Bu sebeple okul öncesi eğitimimizin en önemli parçalarından bir tanesi de yabancı dil.
Akıllı tahtalarda, interaktif eğitim materyalleriyle, oyunlarla ve şarkılarla çocuklarımıza farkında olmadan İngilizceyi öğretiyor, yabancı öğretmenlerle de eğitimimizi destekliyoruz.

 

İLKOKUL

Güvenilir, sağlıklı ve sevgi dolu bir eğitim ortamı sayesinde öğrencilerimiz istekli ve öğrenmeye hazır hale geliyor.Öğrencilerimizin aktif katılımlarıyla işlenen derslerimiz sayesinde bilgiler unutulmuyor ve kalıcı bir öğrenme gerçekleşiyor.

Teknolojiyi doğru ve bilgiye ulaşmak için kullanan çocuklar yetiştiriyoruz.

Teknolojik alt yapımızı öğrencilerimizin bilgiye daha hızlı ulaşabilecekleri ve elde ettikleri bilgileri yapılandırmasına, yorumlamasına ve ihtiyaç duyduğu anda kullanabilmesine olanak sağlayacak şekilde oluşturduk.

SAYISAL BECERİLERİ SAĞLAM ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ

Bir çocuğun gelecek yıllardaki eğitim hayatının temelini ilkokulda aldığı eğitim belirliyor. Üniversitelerdeki Tıp Bölümleri, Mühendislik Bölümlerinin tamamı, Mimarlık Bölümleri, Endüstriyel Teknoloji Bölümleri, Bilişim Bölümleri gibi daha birçok bölüme sayısal kökenli öğrenciler yerleşiyor. Bu sebeple ilkokulumuzda matematik ve fen derslerini bir adım ön plana çıkarıp çocuklarımıza sağlam bir sayısal alt yapı kazandırıyoruz.

TÜRKÇE BİR DERSTEN DAHA FAZLASI

Şafak Okullarında anadilini güzel konuşan, güzel yazan, kendini en güzel şekilde ifade edebilen çocuklar yetiştiriyoruz. Biliyoruz ki Türkçe bilgisini iyi alan, kelime hâzinesi artan öğrencilerimizin yorumlama, muhakeme yapma yetenekleri geliştiği gibi diğer derslerdeki başarıları da yükseliyor.

Hayatlarının birçok döneminde çeşitli sınavlara tabi tutulacak öğrencilerimizin çoktan seçmeli ve yoruma dayalı sorulardaki başarısı önemli oranda artıyor.

ŞAFAKTA 2 DİL 2 İNSAN

Yabancı dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa başarı oranı o kadar yükseliyor. Bir dil bir insan iki dil iki insan diyerek anasınıfından itibaren İngilizcenin yanı sıra 2. yabancı dil eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimiz sınıf seviyelerine göre özel olarak hazırlanmış oyunlar, şarkılar, hikayeler ve aktivitelerle anadillerini öğrenir gibi farkında olmadan yabancı dil öğreniyorlar.

ŞAFAKTA SOSYAL YAŞAM EĞİTİMİN BİR PARÇASI

Öğrenme faaliyetlerini günlük yaşamlarının bir parçası haline getirmek, severek ve isteyerek bu faaliyetlerin içinde yer almalarını sağlamak için öğrencilerimizin bireysel farklılıklarına uygun sosyal aktivitelere katılımlarını sağlıyoruz. Kişisel yeteneklerini ön plana çıkarmanın yanı sıra birlikte hareket edebilme ve ortak karar verebilme özelliklerini de geliştirmelerini sağlıyoruz.

ŞAFAKTA SPOR VE SANAT

Yüzme havuzumuzdan buz pateni pistimize, voleybol, basketbol sahalarımıza kadar her şey öğrencilerimizin bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak için özenle tasarlandı.

Görsel sanatlar, resim, müzik, yaratıcı drama ve tiyatro çalışmalarımızla öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

 

ORTAOKUL

HEM HAYATA HEM MERKEZİ SINAVLARA HAZIRLIK İÇİN ŞAFAK ORTAOKULU YETER

Şafakta çağdaş ve bilimsel yöntemlerle öğrencilerimizi bir taraftan sosyal bireyler olarak hayata kazandırırken diğer taraftan merkezi sınavlara en iyi şekilde hazırlayarak hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz.

ŞAFAKTA LİSEYE HAZIRLIK 5. SINIFTA BAŞLIYOR

Öğrencilerimizin sınavlardaki başarısı aldıkları eğitimin kalitesini belirleyeceği gibi dünyadaki ve ülkemizdeki akranlarıyla yarışabilecek seviyeye gelmelerini sağlayacaktır.

Liseye hazırlık çalışmalarımıza 5.sınıftan itibaren başlıyoruz. 6. ve 7. sınıfta kademeli olarak artırdığımız hazırlık çalışmalarımızı 8.sınıfta özel bir programla en üst seviyeye ulaştırıyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz etüt merkezleri gibi başka hiç bir yardımcı kuruluşa ihtiyaç duymadan hayallerindeki liseyi kazanma başarısını gösterebiliyor.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE GERİ BİLDİRİM

Şafakta çok etkin bir şekilde çalışan ölçme değerlendirme birimimiz öğrencilerimizin elde ettikleri kazanımları değerlendirir, sonuçları rehber öğretmenler ve branş öğretmenleriyle paylaşarak öğrencilerin geliştirilmesi gereken yönlerine en hızlı ve doğru şekilde müdahale edilmesini ve eksiklerinin giderilmesini sağlar.

TEKNO ŞAFAK

Modern eğitim teknolojilerimiz ve altyapımızla öğrencilerimizin derslere olan ilgilerini maksimum seviyeye çıkarıyoruz. Zamanı daha verimli kullanarak tüm öğrencilerimizin derslere etkin bir şekilde katılımını sağlıyoruz.

ÇOKTAN SEÇMELİ VE AÇIK UÇLU SORU ÇÖZME TEKNİKLERİ

Öğrencilerimizin hayatları boyunca lise, üniversite, yüksek lisans, kpss, dil sınavları gibi çok sayıda sınavla karşılaşacaklarını biliyoruz. Bu sınavlarda başarılı olabilmeleri için okuma, anlama, neden sonuç ilişkisi kurabilme ve yorumlama yeteneklerini geliştirecek programlar uyguluyor, çoktan seçmeli ve açık uçlu sınav sorularını çözmeye dayalı özel teknikler öğretiyoruz.

ŞAFAKTA DEĞERLER EĞİTİMİ

Şafak Okulları olarak değerlerimizi ön planda tutup öğrencilerimize büyüklerine saygı küçüklerine sevgi kavramını aşılamaktayız.

Öğrencilerimizi dürüst, insani ilişkilerine özen gösteren, dini, milli ve manevi değerleri benimseyen, dayanışma ruhu ile hareket eden bireyler olmalarını hedefliyoruz.

ŞAFAKTA REHBERLİK

Rehberlik servisimiz Çoklu Zeka Envanteri, Akademik Benlik Ölçeği, Mesleki Eğilim Envanteri, Öğrenme Stilleri Envanteri gibi çalışmalarla öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını tespit ediyor ve gelişimlerine katkı sağlayacak özel programlar hazırlıyor.

Öğrencilerimizin psikolojik ve duygusal gelişimleri yakından takip edilerek ihtiyaç duydukları her türlü destek rehberlik servisimiz tarafından karşılanıyor. Başarıya ulaşabilmek için okul-çocuk-aile iletişiminin çok iyi bir şekilde kurgulanması ve yönetilmesi gerektiğini biliyor ve yaptığımız tüm çalışmalarımız hakkında ailelerimizi düzenli olarak bilgilendiriyoruz.

Yıl boyunca anne-babalara yönelik seminerle, rehberlik faaliyetleri ve eğitimlerle de bu süreci destekliyoruz.

ŞAFAKTA KÜLTÜR-SANAT-SPOR

Büyükşehirde yaşamanın en dezavantajlı yanlarından biri çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini ön plana çıkarabilecekleri, enerjilerini doğru alana yönlendirebilecekleri sosyal alanların olmamasıdır.

Her sınıf seviyesinde öğrencimize hitap edecek şekilde tasarlanmış kültür, sanat ve spor alanlarımız öğrencilerimizin potansiyellerini açığa çıkarmalarına imkan sağlıyor. Profesyonel öğretmenler eşliğinde gerçekleşen faaliyetler öğrencilerimizin akademik başarılarını da artırıyor.

ŞAFAKTA YABANCI DİL

Anasınıfımızdan itibaren verilen yabancı dil eğitimimiz ortaokulda yeni bir boyut kazanıyor. Bir taraftan öğrencilerimizin anlama konuşma yazma becerilerini geliştirirken diğer taraftan merkezi sınavlardaki yabancı dil sorularını rahatlıkla çözebilecekleri bir alt yapı oluşturuyoruz.

ŞAFAKTA SAĞLIKLI BESLEN, SAĞLIKLI YAŞA

Sağlıklı beslenme sağlıklı çocukluk demektir. Okulumuzda beslenme uzmanları tarafından özel olarak hazırlanmış menüler sayesinde çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimleri için ihtiyaç duydukları her türlü besini doğru oranda almaları sağlanır.

Bu sayede tüm gününü okulda geçiren öğrencilerimiz ihtiyaç duydukları enerjiyi doğru besinlerden alarak derslerine çok daha iyi konsantre olabilmekte ve başarılarını arttırabilmektedir.

Gençlik Kulüplerimiz

 • Yüzme
 • Buz Pateni
 • Elektrik Elektronik
 • Keşif
 • Yazarlık ve Sunuculuk
 • Sanat
 • Akıl Zeka Oyunları
 • Edebiyat
 • Üç Boyutlu Hayaller ve Tasarım
 • Trekking – İzole
 • Pratik İngilizce
 • Fotoğrafçılık ve Gezi
 • Ebru
 • Futbol Akademi
 • Voleybol Akademi
 • Basketbol Akademi

 

YÖNETİM KADROMUZ

Ola Nordmann
Customer Support

Ola Nordmann
Customer Support

Ola Nordmann
Customer Support

Ola Nordmann
Customer Support