Ana Okulumuz

Ana Okulumuz

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ VE GEREKLİ Çocukların, zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişiminin %70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Çocuğun öğrenme faaliyetlerinin en yoğun olduğu dönemdir. Grup faaliyetlerine katılma, sağlıklı ilişkiler kurma, sosyalleşme gibi olgular bu dönemde gelişir. Dilini doğru, yanlışsız ve güzel kullanma özelliğini bu dönemde öğrenir.Nesneleri, eşya ve varlıkları, temel birtakım becerileri bu dönemde öğrenmeye başlar.

ŞAFAKTA OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ALAN ÇOCUKLARIMIZ Düşüncelerini dile getirme becerileri ve iletişimi güçlenir. Çocuğunuzun kendi işlerini kendisi yapması, sorunları kendisinin halletmesi ve bazı kararları kendisinin vermesi sayesinde özgüveni yükselir. Fiziksel gelişim açısından kesme, yapıştırma, boyama, kalem kullanma gibi aktiviteler sayesinde ince motor becerileri gelişir. Zihinsel olarak, nesneleri eşleştirme, sınıflandırma, ölçme, gözlem yapma ve fikirler üretme gibi matematik ve bilim becerilerini geliştirir. Yemek, uyku, tuvalet gibi özbakım becerilerini kazanmak, anne-babadan ayrı kalmak duygusal gelişimine katkıda bulunarak kendine güvenini artırır. Okul öncesi eğitim almış çocukların % 65’i liseyi, % 45’i üniversiteyi sorunsuz kazanır ve bitirir. Yetişkin olduklarında dış dünyayla kolay ve sağlıklı iletişim kuran, sosyal insanlar olurlar.

OYNAYARAK, EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ

Oyun oynamak çocukların hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Çocuklarımıza gelecekteki eğitimlerine katkı sağlayacak oyunlar oynayabilecekleri ortamlar sunuyoruz.Bu sayede bilgi edinmeyi oyunlarının bir parçası olarak gören çocuklar yeni oyunlar oynamayı ve yeni bilgiler edinmeyi alışkanlık haline getiriyorlar.

DRAMA FAALİYETLERİ HAYAL GÜCÜNÜ VE KEŞFETME DUYGULARINI GELİŞTİRİYOR

Çocuklarımız için özel olarak dizayn ettiğimiz yaratıcı drama ve hayal odasında çocuklarınızın kendi düşüncelerini ifade etme, yeni fikirler üretme ve iletişim becerilerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ KABUS OLMAKTAN ÇIKIYOR

Okul öncesi eğitimimizin en önemli parçalarından biri de sayısal ve analitik düşünmeye yönelik yaptığımız çalışmalar ve çocuklarımızın yaşlarına uygun eğlenceli deneylerle onlara matematiği ve bilimi sevdirmek, onları araştırmaya ve keşfetmeye yöneltmek.
Sayısal düşüncenin temelini alan öğrencilerimiz için eğitim hayatları boyunca matematik ve fen dersleri kabus olmaktan çıkıyor.

OKUMAK YAŞAMAKTIR

Okudukları her satır, yeni duydukları her kelime, çocuklarımızın soru sorma,araştırma ve öğrenme duygularını geliştirir. Çocuklarımızın yaşlarını da dikkate alarak özel olarak seçtiğimiz kitaplarla okuma saatlerimiz ve etkinliklerimizle çocuklarımız düzenli okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlıyoruz.

ZEKA OYUNLARI

Çocuklarımız için özel olarak hazırlanmış sınıflarda birlikte oynayabilecekleri zeka oyunlarıyla zihinsel açıdan kendilerini geliştirmelerini.farklı bakış açıları kazanmalarını ve problem çözme yeteneklerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

HOBİ BAHÇEMİZLE DOĞAYLA İÇ İÇEYİZ

Öğrencilerimizin kendilerine özel çiçekler, meyveler yetiştirebilecekleri hobi bahçeleri sayesinde doğayla iç içe,bilinçli ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlıyoruz.

SPOR VE SANAT

Yüzme havuzumuzdan,buz pateni pistimize,modern müzik ve resim sınıflarımıza kadar her şey en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sportif ve sanatsal yeteneklerini ön plana çıkarabilecekleri ve geliştirebilecekleri şekilde tasarlandı.

PAYLAŞMA ZAMANI

Çocuklarımız her dönem birer defa olmak üzere öğrendikleri bilgileri, öğretmenleri eşliğinde ailelerine sunuyor. Bu sayede her anne baba çocuğunun gelişimini yakından görme ve bu mutluluğu birlikte paylaşma fırsatı buluyor.

ŞAFAKTA YABANCI DİL EĞİTİMİ

Yabancı dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa başarı oranı o kadar yüksek oluyor. Bu sebeple okul öncesi eğitimimizin en önemli parçalarından bir tanesi de yabancı dil.
Akıllı tahtalarda, interaktif eğitim materyalleriyle, oyunlarla ve şarkılarla çocuklarımıza farkında olmadan İngilizceyi öğretiyor, yabancı öğretmenlerle de eğitimimizi destekliyoruz.

KADROMUZ